کاغذ و کارتن سنگی

آشنایی با خطوط تولید کاغذ و کارتن سنگی

هدف ما این است که منابع کره زمین را برای نسل های آینده حفظ کنیم. بنابراین، تلاش می کنیم تا آنچه را که می توانیم بازیافت کنیم. اما فرآیند بازیافت، گران و محدود است. به عنوان مثال، کاغذ و کارتن، فقط حداکثر هفت بار قابل بازیافت هستند و هر بار باید الیاف بکر (چوب تازه) اضافه شود. بنابراین میلیون ها درخت دیگر باید کاشته و قطع شوند تا کاغذ و کارتن بیشتری تولید شود. این اغلب شامل پاکسازی جنگل های طبیعی برای ایجاد راه برای درختان سریع الرشد است. هر تن کاغذ و کارتن به حدود 20 درخت و چندین تن آب نیاز دارد که هزاران لیتر از آن مصرف (هدر) خواهد شد. مسئله اینجاست که ما نه زمینی داریم که درختان بیشتری بکاریم و نه آبی که کاغذ و کارتن بیشتری بسازیم.

man thinking copy

با توجه به مصرف گرایی افراطی که امروزه گریبانگیر بشر شده، به علاوه مواردی که در بالا ذکر شد، می توان گفت ادامه ی این روند تخریب طبیعت، نتیجه ای جز نابودی منابع اصلی و تجدید ناپذیر کره زمین در مدتی بسیار کوتاه تر از حد انتظار، نخواهد داشت.

کاش راهی برای تولید کاغذ و کارتن از منابع پایدار با اثرات مضر کمتر بر محیط زیست وجود داشت. خب، شاید وجود داشته باشد. توده ای از سنگ را در نظر بگیرید که به خودی خود ارزش چندانی ندارند. اما اگر آنها را به اندازه کافی کوچک خرد کنیم، می توانیم آنها را به کاغذ و کارتن تبدیل کنیم. غیرممکن به نظر می رسد؟ خوب، در واقع دیگر غیر ممکن نیست!!!

کاغذ و کارتن سنگی را با نامهای دیگری نیز می شناسند، مثل: کاغذ و کارتن آهکی، کاغذ و کارتن کربنات کلسیم، کاغذ و کارتن معدنی و… . کاغذ و کارتن سنگی حدوداً از 80 درصد کربنات کلسیم سفید (سنگ آهک خرد شده) و 20 درصد  PEیا PP، با چگالی بالا تشکیل شده است که پلاستیک های غیر سمی هستند که برای اتصال ذرات سنگ خرد شده به یکدیگر استفاده می شود. این یک محصول با کیفیت است که برای استفاده های مختلف مناسب است. کاغذ و کارتن سنگی به سختی پاره می شوند و برای ساخت بسته بندی های سازگار با محیط زیست یا سایر مواردی که در معرض این عنصر قرار دارند (مثل مواد غذایی)، عالی هستند. کاغذ و کارتن سنگی کاملا ضدآب و روغن بوده و هیچگونه اسید، سفید کننده و یا ماده سمی در تولید آن ها به کار نمی رود. مقاومت آن ها در مقابل پاره شدن و همچنین حشرات موزی بسیار بالاست و هیچ گونه ضایعات صنعتی ندارند.

بدون نیاز به قطع درختان

بدون نیاز به قطع درختان

در تولید این کاغذ و کارتن، هیچ درختی قطع نخواهد شد و به حفظ منابع طبیعی کمک شایانی می شود.

عایق در برابر مایعات

عایق در برابر مایعات

این محصول در برابر آب، روغن و مایعات دیگر کاملا مقاوم بوده و از این لحاظ هیچ گونه صدمه ای به آن وارد نمی شود.

دوستدار طبیعت

دوستدار طبیعت

این محصول 100 درصد بازیافت شده، فاقد هرگونه ضایعات صنعتی، کاملا بازگشت پذیر به طبیعت و فاقد هرگونه مواد سمی، سفید کننده و یا اسیدی می باشد.

بدون نیاز به آب

بدون نیاز به آب

برخلاف کاغذ سلولزی که برای تولید هر تن از آن باید 4 تن درخت و 16 هزار گالن آب مصرف شود، کاغذ سنگی برای تولید نیاز به آب ندارد.

مقاومت در برابر شعله ور شدن

مقاومت در برابر شعله ور شدن

این کاغذ در صورت تماس با شعله ی آتش، تبدیل به پودر آهک شده و مشتعل نمی شود و این مزیت باعث افزایش ایمنی در استفاده از این محصول شده است.

صرفه جویی در مصرف انرژی

صرفه جویی در مصرف انرژی

انرژی مصرفی خطوط تولید کاغذ و کارتن سنگی نسبت به خطوط مشابه سلولوزی بسیار پایین بوده و حتی مصرف جوهر را در چاپ تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد.

مقاوم در برابر حشرات

مقاوم در برابر حشرات

علارغم کاغذ و کارتن های سلولوزی موجود در بازار، کاغذ و کارتن سنگی توسط هیچ نوع حشره ای آسیب نمی بینند و برای استفاده در دراز مدت بهترین گزینه هستند.

ردپای کربن

ردپای کربن

ردپای کربن (گازهای گلخانه ای مضر مثل متان و کربن دی اکسید) در کاغذ و کارتن سنگی 67% کمتر است. 1 تُن کاغذ و کارتن سنگی از انتشار 949 کیلوگرم CO₂ جلوگیری می کند.

ردپای کربن (گازهای گلخانه ای مضر مثل متان و کربن دی اکسید) در تولید کاغذ و کارتن سنگی 67 درصد کمتر از کاغذ و کارتن سلولوزی است. انتخاب 1000 کیلوگرم کاغذ و کارتن سنگی از انتشار 949 کیلوگرم CO₂ جلوگیری می کند که معادل یک سفر 5000 کیلومتری (یا 50 ساعته) با اتومبیلیست که سوخت فسیلی مصرف می کند.

 

از آنجایی که کاغذ و کارتن سنگی عمدتاً از ضایعات معادن سنگ تولید می شوند، مواد اولیه شان به فراوانی در کشور عزیزمان یافت می شود. معادن سنگ در ایران، میلیون ها تن سنگ خرد شده تولید می کنند. اکنون، این زباله ها به جای آلوده کردن محیط زندگی ما، می توانند به مواد اولیه برای تولید تبدیل شوند و از آنجایی که کاغذ و کارتن سنگی در طول تولید، حتی به یک قطره آب نیاز ندارند، مقادیر زیادی از با ارزش ترین منبع ما (آب) را برای استفاده های مهم تر (مثل تولید مواد غذایی در کشاورزی) آزاد می کنند.

برای مشاهده تصویر ردپای کربن در اندازه بزرگ، روی آن کلیک کنید.

همچنین، کاغذ و کارتن سنگی هیچ زباله ای ایجاد نمی کنند و می توانند به طور مکرر، بدون تخریب، بازیافت شوند. مواد اولیه آن ها با بالاترین کیفیت و نازلترین قیمت به وفور در کشور ما یافت می شود و این موضوع امکان رقابت را از کشورهای رقیب می گیرد. این امتیازات باعث برتری غیر قابل انکار آن ها نسبت به کاغذ و کارتن های سلولزی شده و استفاده از آن ها باعث حفظ منابع طبیعی و کمک به محیط زیست است. هزینه بسیار پایین خط تولید کاغذ و کارتن سنگی نسبت به خطوط مشابه برای کاغذ و کارتن سلولوزی و نیز قیمت پایین تمام شده محصول نهایی، به علاوه مزیت های ذکر شده فوق، استفاده از این محصول را به شدت توجیه پذیر می کند.

در این بخش می توانید قسمت بسیار کوچکی از تنوع محصولات نهایی خطوط تولید کاغذ و کارتن سنگی را ببینید. هیچ محدودیتی در تولید محصولات جدید و کاربردی وجود ندارد. در واقع محدوده ی تولید محصولات کاربردی و جدید، فقط و فقط، محدود به گستره ی خلاقیت و هوش شماست. با کمی تفکر و استفاده از تجربیات گذشته، می توانید علاوه بر محصولات پرکاربردی که در حال حاضر توسط این خطوط تولید می شوند، دست به تولید محصولات جدید و پرکاربرد دیگری بزنید.

چرا ما؟

کاغذ و کارتن سنگی می تواند بخشی از دیدگاه گسترده‌تری برای ساخت محصولی هوشمند و متحول کننده باشد که اثرات منفی کمتری بر محیط‌زیست دارد. راه طولانی است، اما با حمایت شما، کاغذ و کارتن سنگی می تواند به ما کمک کند در مسیر درست به سوی دنیایی بهتر حرکت کنیم.

شرکت بِست ماشین، با سابقه ی بیش از 10 ساله در واردات ماشین آلات و خطوط تولید کاغذ و کارتن سنگی، می تواند به شما در شروع و ادامه ی این مسیر زیبا یاری رساند.

logo png1 512px
icons

در این ویدئوی کوتاه، جناب آقای عباس قاسمی، مدیر عامل شرکت، توضیحات بیشتری در رابطه با خطوط تولید کاغذ و کارتن سنگی ارائه می دهند.

کاتالوگ کاغذ سنگی

با دریافت این کاتالوگ می توانید اطلاعات خوبی راجع به خط تولید کاغذ سنگی بدست بیاورید.

برای مشاوره رایگان، اطلاعات بیشتر و خرید خط تولید کاغذ و کارتن سنگی، می توانید از طریق شماره تلفن ها یا شبکه های اجتماعی زیر با ما تماس بگیرید:

تلفن های تماس

02188975424

09128931753

emailicon60
ایمیل
instagramicon60
اینستاگرام
whatsappicon60
واتساپ
aparaticon60
آپارات
telegramicon602
تلگرام
wechaticon60
آی دی وی چت: Farhad_Vayan